Farby strukturalne jak malować i jaką strukturę wybrać?

System dekoracji / Data publikacji: 14 czerwca 2012


Zostań dekoratorem własnego domu, teraz nie musisz być profesjonalnym malarzem ani przechodzić specjalistycznych szkoleń. Dzięki farbom strukturalnym malując uzyskasz od razu efekt struktury. Każda ściana pomalowana przez Ciebie farbą strukturalną nabierze dekoracyjnego charakteru tworząc przy tym unikatowy wystrój i trwałą powierzchnię.

Niedawno koleżanka zapytała mnie czy są jakieś farby na rynku, które pozwalają uzyskać efekt dekoracyjny struktury bez stosowania wielu różnych produktów i poświęcania cennego czasu zanim stworzymy unikatowy efekt dekoracyjny. Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak. Farby strukturalne są gotowe do użytku od razu po otworzeniu opakowania i wymieszaniu zawartości. Farby strukturalne mogą być malowane wałkami malarskimi i pędzlami malarskimi takimi jak do zwykłych farb akrylowych. Farby strukturalne to farby akrylowe całkowicie bezpieczne.

Rodzaje farb strukturalnych

Do wyboru mamy różne kolory, możemy też zabarwić farbę z kolorantem lub pigmentem, lepiej jednak jeśli poprosimy sprzedawcę o doradztwo w tym zakresie np. w hipermarkecie.

Do wyboru w farbach strukturalnych są bardzo ciekawe struktury. I tak na przykład efekt baranka, efekt piasek pustynii – piaskowiec, efekt toccare – delikatne ziarno, efekt raufaza – drobinki drewna czy też deccopearl – drobinki perełek tak zwana farba 3d

Każda następna warstwa farby strukturalnej pogłębia efekt a więc należy pamiętać aby lepiej wykonać próbę przed malowaniem właściwym.

Farby strukturalne zapewniają dobre krycie i doskonale sprawdzą się na podłożach z drobnymi nierównościami i pęknięciami. Produkty pod marką Primacol – farby strukturalne warto wiedzież, że są to produkty hipoalergiczne. Spełniają wymagania norm EN 71-3 „Bezpieczeństwo zabawek”.
Farby strukturalne można zakupić przez Internet np. w www.sklepdecor.pl

 

 


 

Polecane

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody. Cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Ok, rozumiem
x