Beton dekoracyjny – w najlepszym wydaniu

System dekoracji / Data publikacji: 17 maja 2012

Beton dekoracyjny to gotowa do użycia pasta o mineralnym uziarnieniu, która przy odpowiedniej aplikacji imituje wygląd surowego betonu. Łatwość osiągnięcia pożądanego efektu wynika z nieograniczonej techniki nanoszenia pasty. Ilość przebarwień, ubytków, niedoskonałości „betonowej” powierzchni zależy w głównej mierze od inwencji dekorującego. Produkt należy do systemu dekoracji Primacol® Decorative.Dekoracja betonem jest silnie związana ze stylem industrialnym. Zimne, nieme w swym wyrazie powierzchnie narzucają minimalistyczną formę jaką jest beton dekoracyjny. Dekoracyjny beton czyli pastę nakłada się cienkowarstwowo, dzięki czemu można go zastosować w dowolnym miejscu. Wnętrza z elementami stali oraz szkła czy też kamieni naturalnych idealnie komponują się z betonem dekoracyjnym. Dzięki wielu możliwościom techniki nakładania i wykończenia beton dekoracyjny może posiadać różne odcienie i zabarwienia imitując doskonale prawdziwy beton.

Interesującym efektem dekoracyjnym dla betonu dekoracyjnego jest zastosowanie lakieru dekoracyjnego. Laier dekoracyjny jest specjalnym lakierem zabezpieczającym powierzchnię. Dzięki temu beton dekoracyjny staje się bardziej kontrastowy, a wżery lub ubytki stają się wizualnie głębsze i bardziej wyraziste. Ciekawym również efektem może być wykończenie betonu dekoracyjnego tworząc na tylko co położonym betonie wzory szalunków lub otworów po dystansach i łączenia płyt, stworzymy wówczas niesamowity efekt betonu. Również można pokryć beton dekoracyjny specjalnym woskiem do dekoracji z serii Primacol decorative, dzięki któremu powierzchnię można poddać polerowaniu, wówczas stworzymy efekt betonu, który będzie pięknie błyszczeć.

Należy pamiętać iż uzyskanie efektu betonu, przy pomocy produktu Beton dekoracyjny z serii Primacol decorative pozwala na uzyskanie prostych i zaawansowanych efektów na ścianie. Pomysłowość oraz doświadczenie w używaniu betonu dekoracyjnego będzie atutem dla wszystkich pragnących uzyskać ten niesamowity efekt dekoracyjny na ścianie.

Przed przystąpieniem do samodzielnego wykonania efektu warto wykonać próbę, aby upewnić się co do planowanego efektu naszego wnętrza.

Polecane

Skomentuj

Musisz być zalogowany aby skomentować.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody. Cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Ok, rozumiem
x